Ankara Merkezi Sistem Temizleme
HİZMETLERİMİZ
 
 
 
Merkezi Sistem Temizleme

 

MERKEZİ SİSTEM TEMİZLEME 

   Bir ısı santralinde hazırlanan sıcak akışkanın istenilen ortama taşınması ile bu ortamların ısıtılması yöntemine “merkezi ısıtma” denmektedir.Bir sıcak su sistemi genel olarak sıcak su kazanı, su taşıyıcı borular, ısıtıcı elemanlar, sirkülasyon pompası, genleşme kabı, otomatik kontrol cihazları radyatör petek ve çeşitli donatım ve ara parçalarından oluşur.

Sıcak su kazanında üretilen sıcak su borularla ısıtılacak hacimlere yerleştirilmiş Radyatör, konvektör, sıcak hava apareyi gibi ısıtıcı elemanlara taşınır. Burada soğuyarak ısısını oda hacmine bırakan sıcak su, kazana geri döner. Bu sebepten dolayı şebeke suyundaki kireç zamanla tortu ve balçıklaşmaya sebep olur ve suyun sirkülasyonu sırasında radyatör peteklerin ve boruların tıkanmasına neden olur.Kapalı devre ısıtma sistemlerine düzenli olarak bakım yapılması sistem dahilindeki kazan ve tüm peteklerin temizlenmesi gerekir. Temizlik işleminin yapılmaması durumunda peteklerin alt kısmına çöken kireç ve tortular  ısınma problemleri yaşanmasına, peteklerin altı ısınmadığı için dairelerin ısıdan eskisi gibi faydalanamamasına yol açar.Daha iyi verim için her yıl düzenli olarak merkezi sistem temizliği ve bakımı yaptırılmalıdır.

Merkezi Sistem Temizliğinin Faydaları

  . Balçıklaşma ve kireç birikintisinin yol açtığı blokajın giderilmesini sağlar

  . Sistemin çalışma verimliliğini arttırarak, daha fazla ısınmanızı sağlar

  . Sistemin uzun yıllar boyunca problemsiz çalışmasına yardımcı olur

 

Biz DURKAL TESİSAT olarak uzman kadromuz ve profesyonel son teknolojik makinalarımız ile merkezi sistem kalorifer tesisatınıza zarar vermeyecek özel kimyasallarla ısınma garantisi vererek temizlik ve bakımını yapıyoruz.

 

 

 

 

ETİKET:Merkezi Sistem Temizleme,merkezi sistem yıkama, merkezi sistem yikama, petek temizleme, petekyıkama, petek yıkama, kazan temizleme, merkezi sistem bakımı, döküm petek temizleme, döküm petek yıkama, ilaçlı kazan temizliği,çankaya merkezi sistem temizleme, radyatör temizliği, tesisatçı, ankara yerden ısıtma, yerden ısıtma temizliği, yerden ısıtma temizlik fiyatı,kanal açma, gaz kaçak, su kaçağı tespiti, keçiöğren petek temizliği, çayyolu petek temizleme, apartman petek temizliği, döküm petek temizliği, en ucuz petek temizleme, ucuz petek yıkama, petek temizleme kimyasalı, petek temizleme makinası, 

DİĞER HİZMETLER
Radyatör Petek Temizliği
Merkezi Sistem Temizleme
Yerden Isıtma Tesisat Temizliği
Su Kaçak Tespiti
Su Kaçak Ankara Servisi
Kanal Açma
Kanal Açma Ankara Servisi
Tuvalet, Banyo, Lavabo Açma
Doğalgaz Kaçak Tespiti
Doğalgaz Gaz Kaçak Ankara Servisi

Web Tasarım